четверг, 11 апреля 2013 г.



Тема 5. Інформація та інформатика. (Повторення) 3 клас Тип уроку: оновлення знань. Мета: Навчальна: формувати інформаційно-комунікаційну компетентність молодших школярів, розширити уявлення про інформацію та інформатику; закріпити знання про основні положення з техніки безпеки під час роботи з комп’ютером та правила поведінки у комп’ютерному класі. Вчити виконувати програму Геометрична мозаїка. Виховна: виховувати інформаційну культуру, інтерес до інформатики. Основні завдання психосоціального розвитку: Розвивати загальнонавчальні уміння і навички, логічне мислення, зосередженість, пізнавальні процеси пам'ять. Формувати здоров’язберігаючу та інформаційну компетентність. Передбачувані результати: Знати: поняття інформації та інформатики, правила поведінки і техніки безпеки при роботі з комп’ютером; Вміти: виконувати програму Геометрична мозаїка, працювати з комп’ютером. Цінувати: здоров’я, працелюбність, інформаційну культуру, толерантне ставлення до товаришів, знання, час. Організація навчальної діяльності: 1. Загальні методи навчання: демонстративний, діалогічний, евристичний, програмовий, інтерактивні. 2. Методи викладання: стимулюючий, спонукальний, пояснювальний, інструктивний. 3.Методи виявлення знань учнів: усний, програмований. 4. Форми організації навчального процесу: фронтальна, індивідуальна. 5. Методи роботи учнів: виконавський, пошуковий, творчий, інтерактивні 6. Етапи виявлення знань: усне, фронтальне, індивідуальне, самовиявлення. Структура уроку (40хв) І. Етап орієнтації. (1хв) ІІ. Повторення вивченого матеріалу. (5хв) ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.(1хв) ІV. Осмислення матеріалу (8хв) V. Фізкультхвилинка. (1хв) VІ. Закріплення знань.(5хв) VІІ. Робота за комп’ютером. (8хв) VІІІ. Релаксація (1хв) ІХ. Продовження роботи на комп’ютері.(7хв) Х. Підсумок уроку. (2хв) ХІ. Рефлексія (1хв) Хід уроку І Етап орієнтації. Ось і дзвоник пролунав, На урок Сходинки до інформатики Нас усіх позвав. То ж часу дарма не гаймо. До роботи приступаймо ІІ. Повторення вивченого матеріалу. 1. Повторення правил з техніки безпеки. Обговорення ситуацій: • Займаючи робочі місця за комп’ютером , Андрійко і Миколка «пробивали» собі дорогу, розштовхуючи усіх ліктями. Забігши до кабінету інформатики, увімкнули собі комп’ютери і, не знаючи, чим треба буде займатися на уроці, почали підряд натискати на всі клавіші. – Як ви думаєте, чи правильно вчинили діти? Які правила з техніки безпеки вони порушили? – Яких ще правил ми повинні дотримуватись у комп’ютерному кабінеті? 2. Мозкова атака. – Пригадайте, що таке операційна система? – Що таке вікно? – Які ви знаєте кнопки керування вікном? 3. Актуалізація знань. – Діти, з якою метою ви ходите в школу? – Які органи чуття вам допомагають здобувати знання? – Як можна назвати те, що ми сприймаємо? ІІІ. Повідомлення теми уроку. – Так, це інформація. Сьогодні ми пригадаємо, що ми називаємо інформацією, як людина сприймає інформацію, як називається наука, яка вивчає питання про пошук, збереження, обробку, розповсюдження і використання інформації. ІV. Осмислення матеріалу. – Діти, давайте покличемо для розв’язання наших навчальних задач учнів, які працюють у групі довідкове бюро. Повідомте нам, що означає слово «інформація»? (Повідомлення раніше підготовлених дітей) – Слово «інформація» походить від слова information, яке має декілька значень: роз’яснення, витлумачення, представлення, ознайомлення, просвіта. – Тепер давайте заглянемо до нашого підручника с.12 і спробуємо пригадати, що таке інформація. Робота з підручником. – Читаємо ланцюжком статтю підручника. – Отже, що ми називаємо інформацією? – Що таке інформатика? V. Фізкультхвилинка Вчитель (Учні) Трава низенька-низенька. (Роблять присідання.) Дерева високі-високі.( Піднімають руки вгору.) Вітер дерева колише-гойдає.( Обертаються.) То направо, то наліво нахиляє.( Нахиляються вправо, вліво.) То вгору, то назад.( Потягуються вгору, назад.) То вниз нагинає.( Нахиляється вперед.) Птахи летять-відлітають.( Махають руками-«крильми».) А учні тихенько за парти сідають.( Сідають за парти.) VІ. Закріплення знань учнів. 1. Гра «Так чи ні?» – Людина отримує інформацію за допомогою 5 органів чуття: зору, дотику, смаку, нюху, слуху. (Так.) – Назвіть, за допомогою яких органів чуття людина сприймає: Гавкіт собаки ? Захід сонця? Смак солодощів? Предмети в темряві? Пахощі квітів? 2. Завдання для розумників і розумниць. ( Підручник с. 13) VІІ. Робота за комп’ютером. Програма «Геометрична мозаїка» – Складіть квадратики на лівому полі, їх можна по одному перетягувати з правого поля на ліве. Розміщуйте квадратики так, щоб кольори сусідніх трикутників співпадали. Квадратик, що був поставлений неправильно, повернеться назад на праве поле. Коли всі квадратики стоятимуть на лівому полі, гру буде виграно. VІІІ. Релаксація. 1. Швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4 -5 разів. 2. Міцно замружити очі. Порахувати до 3, відкрити очі та подивитися вдалечінь. Порахувати до 5. Повторити 4 – 5 разів. 3. У середньому темпі проробити 3 – 4 кругових рухів очима в правий бік, стільки ж само - у лівий. Розслабивши очні м’язи, подивитися вдалечінь – на рахунок 1 – 6. Повторити 1 – 2 рази. 4. Витягнути руку вперед. Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1 – 4. Потім перенести погляд вдалечінь на рахунок 1 – 6. Повторити 4 – 5 разів. ІХ. Продовження роботи за комп’ютером. Х. Підсумок уроку. Гра «Інтерв’ю» – Що ми сьогодні пригадали на уроці? ХІ. Рефлексія. – Що вам сподобалося на уроці, а що ні? Ось і пролунав дзвінок – Закінчився наш урок. За роботу по заслузі Щиро дякую вам , друзі!

План-конспект проведення уроку з курсу „Сходинки до інформатики” в 4 класі Ділова зустріч в країні Алгоритміка Мета уроку: - закріпити вміння складати алгоритми для виконавця Кенгуру (лінійні та циклічні); - закріпити вміння працювати з блок-схемами з розгалуженням та алгоритмами з циклом; - розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; - виховувати товариськість, дисципліну, відповідальність. Обладнання: Мультимедійний проектор, прикладний програмний пакет «Алгоритміка», програмне забезпечення курсу «Сходинки до інформатики», роздатковий матеріал: завдання для творчого заліку, домашнє завдання на картках, «ребусне» деревце, таблички для повторення правил техніки безпеки Орієнтовний план і методи проведення уроку. 1. Актуалізація опорних знань (гра «Сніжний ком»: повторення основних термінів, які зустрічалися на уроках при вивченні теми «Алгоритми» - 2 хвилини. 2. Оголошення теми та визначення очікуваних результатів – 1 хв. 3. Проведення першої частини творчого заліку (робота в малих групах) – 12 хвилин. 4. Логічна розминка (повторення): театралізоване дійство «Вовк, коза і капуста» за участю всіх учнів. Учні набувають досвіду в складанні алгоритму, який вирішить проблемну ситуацію шляхом гри. Ця частина уроку проходить досить жваво, учасники гри постійно рухаються, тому її доцільно прирівняти до фізкультхвилинки – 5 хвилин. 5. Повторення правил техніки безпеки (робота зі слайдами з презентації: чи правильне зображення? – 2 хвилини. 6. Розв’язування проблемної ситуації Перевізника за допомогою комп’ютерної програми пакета «Алгоритміка» (робота за комп’ютером в парах) – 2 хвилини. 7. Перевірка домашнього завдання: (додатковий об’єкт, який необхідно приєднати до заготовленої частини програми творчого завдання) – 1 хвилина. 9. Проведення другої частини творчого заліку (практична робота в програмі «Кенгуру») – 13 хвилин. 9. Релаксація: вправи для очей та рук – 1 хвилина. 10. Підсумок уроку (оцінити урок, роботу учнів, якщо є час, оголосити оцінки) – 1 хвилина. 11. Домашнє завдання (на картках). Хід уроку І. Організаційний момент. Ребусна перепустка на урок: Ребусне деревце (ялинка з ребусами на ялинкових прикрасах). Учні знімають прикраси, розгадують ребуси і відповіді записують на дошці. Вітання: Вітання усім, Хто прийшов на урок! До плідної праці Нас кличе дзвінок! Слово вчителя: Дорогі діти! Крокуючи «сходинками до інформатики», ми з вами поступово, але наполегливо дістались до цікавої і привітної країни Алгоритміка. Чимало було прикрих хвилин, розчарувань, навіть сліз. Адже не всі куточки цієї дивовижної країни були гладенькими та рівними. Довелось трохи шишок набити. І все-таки, я була свідком ваших перемог, коли ви розв’язували складні алгоритмічні задачі, блискуче виконували логічні вправи! А як тісно подружились з одним із мешканців міста – Виконавцем Кенгуру! Настав час прозвітуватись про набуті знання. Тема уроку: «Ділова зустріч в країні Алгоритміка» не потребує уточнень і пояснень. До діла, мої розумники і розумнички! За роботу на уроці ви отримаєте дві оцінки: перша – за алгоритмічний турнір (командна) і друга – за практичну частину творчого заліку. Успіхів вам! ІІ. Актуалізація опорних знань. Гра «Сніжний ком». По черзі учні називають слова і вирази, які зустрічалися в країні Алгоритміка, але з умовою: кожний наступний учасник гри називає спочатку всі слова, які були сказані до нього, а потім – своє. (Алгоритм – команда – блок-схема – виконавець – алгоритмічне мислення – логічна задача – Алгоритміка – робот – Кенгуру – цикл – умова – лінійний алгоритм – розгалуження – вкладені алгоритми – Восьминіжка – спонукальне речення – дія – результат – наказ – стрибок – крок і т. і.). ІІІ. Проведення творчого заліку. Перша частина: Клас ділиться на три групи. В кожній групі обирається спікер, секретар, координатор, доповідач. Країна Алгоритміка запрошує на алгоритмічний турнір всіх розумників та розумничок. Завдання 1. Звідки викотилась кулька? Необхідно відтворити першу частину шляху кульки: зворотний алгоритм. Спікери команд делегують по одному учаснику турніру до дошки, де учні крок за кроком виконують алгоритм, а члени команди мають можливість робити маленькі корективи, якщо такі необхідні. Завдання 2. Розфарбуй малюнки дядька Федора. Зроби малюнки Шарика та Матроскіна і розфарбуй їх. (вкладені алгоритми подані на схемах завдань). Учні працюють групою. Завдання 3. Алгоритм «Несправний телефон». Працюють учні колективно. Завдання 4. Обчисли результат. Спікери ділять команду на пари. Кожна пара виконує свою частину завдання, а доповідач об’єднує завдання в одне і фіксує результат в потрібному місці. Правильність виконання алгоритмів демонструється в презентації. Команди отримують грамоти за 1,2,3 місце. ІV. Алгоритмічна розминка (повторення) Театралізоване дійство Є дуже відома задача, точніше історія, за назвою «Вовк, коза і капуста». До класу заходить схвильований Перевізник (селянин, хлопчик-«артист»), за ним вбігають Вовк, Коза і Капуста (діти-«артисти», штовхаються, намагаються схопити один одного. Всі гуртуються навколо Перевізника і затихають. Перевізник: - Це четвертий клас? (діти ствердно відповідають). Допоможіть мені, будь ласка, в такій справі. Моє господарство треба переправити через річку. Щойно просив поради в третьому класі, не допомогли … такий лемент учинили, заплутали мене зовсім. Та, що там мене ... Вовк мало козу не розідрав, а коза капусту навіки залякала, все хотіла поласувати нею. Одна надія на вас. Вчитель: - Діти, давайте допоможемо Перевізнику. Створимо для нього струмочок і покажемо алгоритм перевезення його господарства на інший берег. Якщо Перевізник помиляється, тримайте міцно ручки, якщо його дії правильні – піднімайте вгору. Дійство проходить жваво та весело. Коли алгоритмічна задача буде розв’язана, вчитель пропонує учням перейти до комп’ютерів (робота в парах) і виконати цю задачу в прикладному програмному пакеті «Алгоритміка». Перед тим, як почати працювати, учні повторюють правила техніки безпеки. В презентації змінюються слайди з картинками, що відображають ситуації за комп’ютером, учні повинні підняти таблички з відповідями «Так» або «Ні», в залежності від ситуації. Потім виконують задачу в програмі «Перевізник». V. Перевірка домашнього завдання Учні здають учителю створені вдома малюнки додаткового об’єкта для свого героя, який буде запропоновано добавити до заготовленого раніше на комп’ютері малюнку Виконавця Кенгуру. Друга частина творчого заліку. Практична робота в програмі «Кенгуру» Четвертокласники працюють в програмі «Кенгуру». Відкривають свої заготовлені програми, добавляють частину програми для додаткового об’єкта. Новостворений малюнок копіюють, переносять в програму PAINT, завершують роботу, зберігають у файлі під своїм прізвищем і показують вчителю. (Робота буде оцінена вчителем пізніше). Релаксація. Вправи для очей Подорожуючи містом Алгоритмів, ви стомилися неймовірно. Було багато цікавих завдань, казкових пригод, надзвичайних ситуацій. Нарешті можна відпочити… Але кімната в готелі і ліжко дуже дивні, кімната в різних дивовижних картинах, які треба розглядати, не повертаючи голови: поведіть очима вліво, тепер, не повертаючи голови – вправо; підніміть очі до стелі, роздивіться підлогу; ліжко починає повільно коливатися, замружте очі кріпко-кріпко, відкрийте їх, знову розглядайте кімнату, ще раз замружте очі. (Якщо виникне бажання, намалюйте те, що ви «побачили» в кімнаті готелю – пофантазуйте!). Вправи для рук В темному провулку міста Алгоритміка вам доведеться зіграти роль популярного в їхній країні Виконавця-привида. Завдання: потрясіть кісточками своїх рук. VI. Підсумок уроку Цікава країна Алгоритміка не прощається з нами. В наступному навчальному році ми знову будемо подорожувати на її просторах з виконавцем Черепашкою. Наш урок був плідним. Ви були активні і впевнені, відповідно і результат хороший. VII. Домашнє завдання (на картках) Розв’язати задачу: Переправа родини. Батько, мати і двоє дітей хочуть перебратися через річку. Всі вміють гребти, але човен витримає одного дорослого або двох дітей. Як їм всім перебратися на інший берег? Записати алгоритм розв’язання задачі в робочому зошиті.


План-конспект
проведення  уроку з курсу „Сходинки до інформатики” в 4 класі

Ділова зустріч в країні Алгоритміка

Мета уроку:
-    закріпити вміння складати алгоритми для виконавця Кенгуру (лінійні та циклічні);
-    закріпити вміння працювати з блок-схемами з розгалуженням та алгоритмами з циклом;
-    розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять;
-    виховувати товариськість, дисципліну, відповідальність.

Обладнання:
Мультимедійний проектор, прикладний програмний пакет «Алгоритміка», програмне забезпечення курсу «Сходинки до інформатики», роздатковий матеріал: завдання для творчого заліку, домашнє завдання на картках, «ребусне» деревце, таблички для повторення правил техніки безпеки

Орієнтовний план і методи проведення уроку.

1. Актуалізація опорних знань (гра «Сніжний ком»: повторення основних термінів, які зустрічалися на уроках при вивченні теми «Алгоритми» - 2 хвилини.
2. Оголошення теми та визначення очікуваних результатів  – 1 хв.
3. Проведення першої частини творчого заліку (робота в малих групах) – 12 хвилин.
4. Логічна розминка  (повторення): театралізоване дійство «Вовк, коза і капуста» за участю всіх учнів. Учні набувають досвіду в складанні алгоритму, який вирішить проблемну ситуацію шляхом гри. Ця частина уроку проходить досить жваво, учасники гри постійно рухаються, тому її доцільно прирівняти до фізкультхвилинки – 5 хвилин.
5. Повторення правил техніки безпеки (робота зі слайдами з презентації: чи правильне зображення? – 2 хвилини.
6. Розв’язування проблемної ситуації Перевізника за допомогою комп’ютерної програми пакета «Алгоритміка»  (робота за комп’ютером в парах) – 2 хвилини.
7. Перевірка домашнього завдання: (додатковий об’єкт, який необхідно приєднати до заготовленої частини програми творчого завдання) – 1 хвилина.
9. Проведення другої частини творчого заліку  (практична робота в програмі «Кенгуру») – 13 хвилин.
9. Релаксація:  вправи для очей та рук – 1 хвилина.
10. Підсумок уроку  (оцінити  урок, роботу учнів, якщо є час, оголосити оцінки) – 1 хвилина.
11. Домашнє завдання  (на картках).

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Ребусна перепустка на урок: Ребусне деревце (ялинка з ребусами на ялинкових прикрасах). Учні знімають прикраси, розгадують ребуси і відповіді записують на дошці.

Вітання:
                     Вітання усім,
Хто прийшов на урок!
До плідної праці
Нас кличе дзвінок!

Слово вчителя:

Дорогі діти! Крокуючи «сходинками до інформатики», ми з вами поступово, але наполегливо дістались до цікавої і привітної країни Алгоритміка. Чимало було прикрих хвилин, розчарувань, навіть сліз. Адже не всі куточки цієї дивовижної країни були гладенькими та рівними. Довелось трохи шишок набити. І все-таки, я була свідком ваших перемог, коли ви розв’язували складні алгоритмічні задачі, блискуче виконували логічні вправи! А як тісно подружились з одним із мешканців міста – Виконавцем Кенгуру! Настав час прозвітуватись про набуті знання. Тема уроку: «Ділова зустріч в країні Алгоритміка» не потребує уточнень і пояснень. До діла, мої розумники і розумнички! За роботу на уроці ви отримаєте дві оцінки: перша – за алгоритмічний турнір (командна) і друга – за практичну частину творчого заліку. Успіхів вам!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Гра «Сніжний ком». По черзі учні називають слова і вирази, які зустрічалися в країні Алгоритміка, але з умовою: кожний наступний учасник гри називає спочатку всі слова, які були сказані до нього, а потім – своє. (Алгоритм – команда – блок-схема – виконавець – алгоритмічне мислення – логічна задача – Алгоритміка – робот – Кенгуру – цикл – умова – лінійний алгоритм – розгалуження – вкладені алгоритми – Восьминіжка – спонукальне речення – дія – результат – наказ – стрибок – крок і т. і.).

ІІІ. Проведення творчого заліку.

Перша частина:  Клас ділиться на три групи. В кожній групі обирається спікер, секретар, координатор, доповідач.
Країна Алгоритміка запрошує на алгоритмічний турнір всіх розумників та розумничок.
Завдання 1.
Звідки викотилась кулька?
Необхідно відтворити першу частину шляху кульки: зворотний алгоритм. Спікери команд делегують по одному учаснику турніру до дошки, де учні крок за кроком виконують алгоритм, а члени команди мають можливість робити маленькі корективи, якщо такі необхідні.
Завдання 2.
Розфарбуй малюнки дядька Федора. Зроби малюнки Шарика та Матроскіна і розфарбуй їх. (вкладені алгоритми подані на схемах завдань). Учні працюють групою.
Завдання 3.
Алгоритм «Несправний телефон». Працюють учні колективно.
Завдання 4.
Обчисли результат. Спікери ділять команду на пари. Кожна пара виконує свою частину завдання, а доповідач об’єднує завдання в одне і фіксує результат в потрібному місці.
Правильність виконання алгоритмів демонструється в презентації.
Команди отримують грамоти за 1,2,3 місце.

ІV. Алгоритмічна розминка (повторення)
Театралізоване дійство
Є дуже відома задача, точніше історія, за назвою «Вовк, коза і капуста».

До класу заходить схвильований Перевізник (селянин, хлопчик-«артист»), за ним вбігають Вовк, Коза і Капуста (діти-«артисти», штовхаються, намагаються схопити один одного. Всі гуртуються навколо Перевізника і затихають.
Перевізник:
-    Це четвертий клас? (діти ствердно відповідають). Допоможіть мені, будь ласка, в такій справі. Моє господарство треба переправити через річку. Щойно просив поради в третьому класі, не допомогли … такий лемент учинили, заплутали мене зовсім. Та, що там мене ... Вовк мало козу не розідрав, а коза капусту навіки залякала, все хотіла поласувати нею. Одна надія на вас.
Вчитель:
-    Діти, давайте допоможемо Перевізнику. Створимо для нього струмочок і покажемо алгоритм перевезення його господарства на інший берег. Якщо Перевізник помиляється, тримайте міцно ручки, якщо його дії правильні – піднімайте вгору.
Дійство проходить жваво та весело. Коли алгоритмічна задача буде розв’язана, вчитель пропонує учням перейти до комп’ютерів (робота в парах) і виконати цю задачу в прикладному програмному пакеті «Алгоритміка». Перед тим, як почати працювати, учні повторюють правила техніки безпеки. В презентації змінюються слайди з картинками, що відображають ситуації за комп’ютером, учні повинні підняти таблички з відповідями «Так» або «Ні», в залежності від ситуації. Потім виконують задачу в програмі «Перевізник».

V. Перевірка домашнього завдання

Учні здають учителю створені вдома малюнки додаткового об’єкта для свого героя, який буде запропоновано добавити до заготовленого раніше на комп’ютері малюнку Виконавця Кенгуру.

Друга частина творчого заліку. Практична робота в програмі «Кенгуру»

Четвертокласники працюють в програмі «Кенгуру». Відкривають свої заготовлені програми, добавляють  частину програми для додаткового  об’єкта. Новостворений  малюнок копіюють, переносять в програму PAINT, завершують роботу, зберігають у файлі під своїм прізвищем і показують вчителю. (Робота буде оцінена вчителем пізніше).

Релаксація. Вправи для очей

Подорожуючи містом Алгоритмів, ви стомилися неймовірно. Було багато цікавих завдань, казкових пригод, надзвичайних ситуацій. Нарешті можна відпочити… Але кімната в готелі і ліжко дуже дивні, кімната в різних дивовижних картинах, які треба розглядати, не повертаючи голови: поведіть очима вліво, тепер, не повертаючи голови – вправо; підніміть очі до стелі, роздивіться підлогу; ліжко починає повільно коливатися, замружте очі кріпко-кріпко, відкрийте їх, знову розглядайте кімнату, ще раз замружте очі. (Якщо виникне бажання, намалюйте те, що ви «побачили» в кімнаті готелю – пофантазуйте!).

Вправи для рук

В темному провулку міста Алгоритміка вам доведеться зіграти роль популярного в їхній країні Виконавця-привида. Завдання: потрясіть кісточками своїх рук.

VI. Підсумок уроку

Цікава країна Алгоритміка не прощається з нами. В наступному навчальному році ми знову будемо подорожувати на її просторах з виконавцем Черепашкою. Наш урок був плідним. Ви були активні і впевнені, відповідно і результат хороший.


VII. Домашнє завдання  (на картках)

Розв’язати задачу:

Переправа родини.
Батько, мати і двоє дітей хочуть перебратися через річку. Всі вміють гребти, але човен витримає одного дорослого або двох дітей. Як їм всім перебратися на  інший берег?
Записати алгоритм розв’язання задачі в робочому зошиті.

Конспект уроку з „ Сходинок до інформатики ” 2 клас на тему „ Наш вернісаж. Робота в графічному редакторі Paint. ” Київ 2012 рік Тема уроку : „ Наш вернісаж. Робота в графічному редакторі Paint. ” Мета уроку: - закріпити навички роботи з графічним редактором Paint; - навчити учнів друкувати малюнки на принтері ; - розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, пізнавальну цікавість; - виховувати любов до мистецтва, естетичніпочуття; самостійність, цікавість до інформатики та дбайливе ставлення до устаткування кабінет. Тип уроку : урок формування ( засвоєння ) вмінь і навичок. Місце проведення: кабінет обчислювальної техніки. Обладнання: підручник „ Сходинки до інформатики” для 2 класу, зошит „ Сходинки до інформатики” для 2 класу”, листівка від Елзіка, презентація в PowerPoint, музичний запис, графічний редактор Paint. Хід уроку. I. Організаційний момент. 1. Привітання. Добрий день, хлоп’ята! Добрий день дівчата! Щоб в інформатику зробити новий крок Ви прийшли на цей урок. З Вами разом буду я Олена Валеріївна. Рада Вас усіх вітати Інформатиці навчати. А це друг наш Елзік – Він з далеких прилетів зірок. В інформатику – науку З нами робить кожен крок. ( За правильні відповіді учні отримують листівки від Елзіка. По закінченню уроку ці листівки замінюють оцінками ). 2. Повторення правил техніки безпеки. На початку уроку доречно буде згадати правила техніки безпеки та поведінки у комп’ютерному класі. Я починаю правило – ви закінчуєте. Не можна розпочинати роботу за комп’ютером …..........( без дозволу вчителя ). Не приносити у кабінет обчислювальної техніки ...........( зайві речі ). Відстань від екрана монітора до очей під час роботи за комп’ютером не менше ............. ( 50 см ). Не торкатися ...................... ( проводів, вилок, розеток ). ІІ. Перевірка домашнього завдання. - Діти, скажіть, з якою програмою ми працювали на попередніх уроках. ( Paint ). - Як запустити програму Paint? ( Пуск  Програмы Стандартныє  Paint). - Як називається стовпчик зліва з квадратними кнопками? ( Панель інструментів). - Де вибирають колір з яким хочуть працювати? ( На палітрі внизу). - Відкрийте зошит і покажіть, як ви виконали 4 завдання ( Урок 18). ІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Розминка. - Давайте подивимось на екран, там Елзік підготував нам завдання. ( Презентація , слайд 1- 8 ). - Діти ви знаєте , що художники організовують виставки своїх картин, свій вернісаж. - Чи знайоме вам слово вернісаж? Що воно означає? ( Презентація, слайд 9 ). 2. Словникова робота. Вернісаж – урочисте відкриття художньої виставки. ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. - Діти, ви правильно виконали всі завдання і тепер Елзік запрошує нас на художню виставку. - Отже, тема сьогоднішнього уроку „Наш вернісаж”. ( тема записана на дошці). - Ключові слова сьогоднішнього уроку „ Редактор”, „ Paint ”, „ Принер” - На цьому уроці ми не тільки створимо свій вернісаж малюнків у програмі Paint , але й дізнаємось як надрукувати ці малюнки за допомогою принтера. IV. Вивчення нового матеріалу. 1. Робота з підручником. - Відкриваємо підручник на сторінці 40. Ланцюжкове читання розповіді „Наш вернісаж”. - Роздивимось малюнки, які намалювала Ганнуся. - Елзік з цікавістю роздивився малюнки і запропонував пограти в гру. Технології „ Мікрофон. Незакінчене речення ” - Елзік уявив себе журналістом. Журналіст - це особа, яка збирає інформацію. - Він цікавиться „ Якби ви були художниками, які малюнки створили б?”. - Ви по-черзі передаєте мікрофон один одному і висловлюєте свої думки, закінчуючи вислів „Якби я був художником, я б малював ...”. - Зараз ми спробуємо відобразити ці свої думки і створимо малюнки у програмі Paint. - Але спочатку .... 2. Фізкультхвилинка. Хто ж там, хто вже так стомився ? І наліво нахилився. Треба дружно всім нам встати Фізкультпаузу почати. Руки вгору, руки вниз, Вгору трошки подивись. Руки склали , як вітряк І покрутимося так. Вище руки підійміть І спокійно опустіть. Будемо дружно ми сідати І до праці приступати. IV. Робота за комп’ютером. Программа „ Paint ”. 1. Практична робота учнів. - Сідаємо за комп’ютери і пам’ятаємо, як треба тримати спину, сидачи за комп'ютером ( рівно). - Перевіримо чи правильно ми сидимо, розпочинаємо роботу. - Знаходимо і заходимо в програму Paint. - Малюємо малюнок на вільну тему і пам’ятаємо, що працюємо не більше 15 хв. - На вернісажах інколи звучить приємна музика, і ми будемо працювати під музичний супровід. ( Вчитель допомагає учням працювати на комп’ютері. Звучить тиха повільна музика). 2. Слово вчителя . - Роботу з малюнком закінчено. Зараз дізнаємось, як можна роздрукувати малюнок на папері. - Спочатку потрібно ввімкнути принтер. - Потім підвести курсор миші до верхнього лівого кута екрана монітора. - Прочитайте слово „ Файл” і клацніть по ньому лівою кнопкою миші. - Перед вами меню. Меню – це виведений на екран список команд. Ними можна користуватися. -Знайдіть слово „ Печать”. Підведіть до нього курсор миші і клацніть лівою кнопкою. -З’явиться вікно. Внизу знову побачите слово „ Печать”. -Потім потрібно підвести до нього курсор і клацнути лівою кнопкою миші. -Принтер запрацює. Ваш малюнок вже на папері. - За найкращі роботи учні отримують листівки від Елзіка. - Закінчуємо роботу, виходимо з програм, сідаємо на місця. - А ось який малюнок створив Елзік. ( Вчитель демонструє малюнок на екрані монітора та роздрукований на папері). - Зараз знову трішки відпочинемо. 3. Релаксація. Вправи для очей. Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. Повторити 2 – 3 рази. Вправи для рук. Скласти пальці обох рук в „ замочок”. Зробити рухи схожі на хвилю. Повторити декілька раз. V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку. Робота в зошиті. - Перевіримо, як ви засвоїли тему уроку. - Відкриваємо зошит урок 19 ( завдання 1 та 2).Спільна з вчителем робота. - Роботу в зошиті закінчено. - Давайте подивимось хто із вас і скільки отримав листівок від Елзіка – це ваші оцінки на уроці. - Молодці, ви всі були уважні сьогодні.. - Що нового ви дізнались на уроці? - Чи цікавий урок був сьогодні? - Отже, Щоб розумними стати Щоб у космос злітати Треба добре усім інформатику знати! VI. Домашнє завдання. - Записуємо у щоденник домашнє завдання. Виконати усно завдання „ Для розумників та розумниць” з підручника на сторінці 41. У зошиті завдання 3, 4 урок 19. За бажанням вдома створити малюнок – листівку у програмі Paint і роздрукувати на папері. - Урок закінчено.

четверг, 4 апреля 2013 г.

Виховний захід з інформатики - КВК Виховний захід з інформатики - КВК Девіз: «Мудрим ніхто не вродився, а навчився» "Нехай не станеш Блез Паскалем ти, Яким у мріях вирости бажаєш, Вивчай ти інформатику завжди Свою гімназію вслав добрими ділами! Сценарій Ведучий 1. Минають дні, минають роки, Прогрес крокує повсякчас, І вже новиночки науки Прийшли до школи і до нас. Просторий клас, а в нім машини І кожному – як би пізнать Світ, що несе в собі таїни, Твій розум прагне розгадать. Тож не барімося, до діла І зараз свято проведем, Та інформатиків умілих Сьогодні тут ми віднайдем. Ведучий 2. Привіт! Вже не вперше ми з вами збираємося у цьому гарно прибраному залі, щоб розважитись та отримати дозу гарного настрою. Ведучий 1. Раді вітати вас у клубі веселих та кмітливих. Сьогодні ми будемо свідками змагання знавців інформатики серед учнів нашої гімназії. Я гадаю, що ця зустріч принесе нам максимум задоволення. Ведучий 2. Усім, хто навчає інформатики, Усім, хто вивчає інформатику, Усім, хто любить інформатику, Усім, хто ще не знає, що може любити інформатику, присвячується… (Звучить мелодія КВК.) Ведучий 1. Усе в світі тримається на антипо¬дах: є полюс Північний і Південний, є плюс і мінус, є чорне і біле, є добро і зло, любов і не¬нависть, радість і горе. Сьогодні протистоять один одному хлопці й дівчата. Ведучий 2. Цікаво, вивчення комп'ютера — це справа жіноча чи чоловіча? Ведучий 1. Подивимось. Дві команди вже у зборі, КВК почать готові. А щоб змагання розпочати, Шикуйтесь, хлопці і дівчата! (Команди під музику КВК виходять на сцену) Ведучий 2. Наснаги вам, шановні конкурсан¬ти! Чи готові команди до проведення гри? Учні. Готові! (Команди виходять за куліси) Ведучий 1. Команди пішли готуватися. Але гра не відбудеться без тих, хто зможе оцінити гравців. За ходом гри слідкуватиме рахункова комісія, що лічитиме зароблені командами бали та стежатиме за часом , відведеним для конкурсів, що оцінюється максимальним балом - 5. У складі журі: 1) 2) 3) (Вітаємо під мелодію ) Ведучий 2. Кажуть, що перемога залежить від підтримки вболівальників. Своє задоволення або незадоволення діями учасників ви можете виражати оплесками. Ми можемо нагородити учасників балами за вашу підтримку, але й маємо право зняти з них бали за підказування та вигуки чи порушення правил гри. Ведучий 1. Усі приготування зроблено, тепер можна і краще познайомитись! Ведучий 2. Оголошую 1 конкурс «Презентація» За правила¬ми етики, кавалери поступаються місцем да¬мам. Просимо на сцену команду дівчат «Деражнянські КЛАВи ». (Виходять дівчата) У1: Ми сторінками Інтернету мандрували І, нарешті, на цю сцену завітали Веселими і кмітливими БУТИ ЗАБАЖАЛИ Всіх запрошуємо з нами Подумати, Помріяти, Позмагатися, Посмія¬тися. У2: Розумом своїм все охопити, Гідно все ж нас ОЦІНИТИ. Привіт всім вболівальникам від нас! Підтримайте нас весело в цей час! (Пісню співає одна учасниця) Пісня на мотив « Червона рута» 1) Бачу я тебе в снах У компютернім класі Хочу знати також, Нащо диски потрібні? Всі хотять підказать Кожний вид – для потреби, Бо тепер уже ми – найсучасніші діти. Пр: Клавіатури Не шукай на уроці, Ти повинен ще знати, Де «робочий стіл», Різні програми, Ті, що стануть в пригоді І не тільки сьогодні, Ай в у житті. 2) Бачу я тебе в снах У шкільнім кабінеті Хочу знати також, Як вставляти дискети. Але все це міраж, Все це тільки надії, Що зробити мені, Щоб здійснилися мрії. Пр: Солістка: А де ж це деражнянські Клави заблукали? (За куліс виходить припівуючи Червона Шапочка, а за нею група дівчат-танцюристок) Пісня на мотив червоної шапочки «Если долго, долго, долго» Якщо довго, довго, довго, Якщо довго в павутині, Якщо довго у Мережі Інформацію шукать. То, можливо, то можливо, То, напевно, певно, певно, То, можливо, то можливо, Віртуально заблукать. А-а, в Інтернеті сайти ось такої ширини, А-а, в Неті є підступні, небезпечні хробаки. А-а, папки, диски, біти, файли, А-а, монітори, слоти, смайли, А-а, глюки зовсім вже пішли, А-а, ой далеко вже зайшли. У1: Ой, журі, журі, дуже ти нас не жури, журі! Всі ми вітаємо Вас Справедливості, чесності Лояльності, кмітливості І усмішки вам бажаємо! Ведучий 1. На сцені — команда хлопців «Деражнянські ВІНТи». (Під гопак виходять козаки: Великий, Дов¬гий та Малий) В: Ой гоп таки так, Деражнянський козак. Якби-таки деражнянський козак, Якби-таки молодий, молодий, Якби-таки не дурний, не дурний. Д: Якби мені не тиночки, Та й не перелази, Ходив в тії КаВееНи, ... по чотири рази. В: Стоп! Стоп! КаВееНи... КаВееНи! Ану, малий, витягуй бомагу, Там щось за них мовиться. Д: Що воно за таке КаВеКа? М: Прочитаєм і дізнаємося, не лізь поперед батька... В: На інформаційний турнір визивають... дівчата... Із Деражнянського… М, Д (разом): Що? Що? М: Дівчата!? Д: Дівчата!? М: От тобі й маєш! Д:Ото влипли, то влипли! В Нічого панікувать! Треба думу думать. Ховатися козаку негоже... М,Д: Негоже! В: Треба нашу винахідливість проявить. М: Але ж це комп'ютерній турнір! Треба шукати помічників. Д: О, згадав! Є такі! Деражнянські козачата.;. Я недавно чув про них. В: Негайно викликай... (Звучить вступ до « Запорізької похідної ») Козачата: Тут ми батьку! М: Так, так! Д: Так собі! В: Так собі козачки! А з інформаційною машиною, що КОМ-П'Ю-ТЕ-РОМ зветься, впоратись зможете? Всі: зможемо, батьку! Д: Таки можете? М: А оці...мейли, сайти, байти...знаєте? Всі: знаємо, батьку! Д: Ой, дуже я сумніваюсь..? М: Миршавенькі якісь... В: Не підведете козацтво перед земляками? Всі: НЕ ПІДВЕДЕМО, БАТЬКУ! Д: А покажіть, що ви можете! Нумо, коза¬чата! (Козачата співають пісню на мотив «Учат в школе») За комп'ютером сидіть, Не базікать, не галдіть, Вчать у школі (тричі). Як у руки мишку взять, Алгоритм точніш складать Вчать у школі (тричі) З сайта тексти прочитать, Фото вмить роздрукувать Вчать у школі (тричі) Інформацію зібрать, В базу даних закачать Вчать у школі (тричі) Щоб з життям у ногу йти І вершини досягти Вчать у школі (тричі) Хочеш ти комп'ютер мать? То ж усе про нього знать Вчать у школі (тричі) В: Наші, наші козаки! до гурту приймаємо! Д: Молодці! Наша школа. М: Тепер будем думать і гадать Як нам треба… Всі: Перемагать! (Всі повертаються кругом і промовляють по черзі) День добрий! Шановному товариству! Щастя вам і вашій хаті! Доброго вам здоров'ячка! Ті самі гості, в ту саму хату! Наше вам! В: Будьте живі та здорові! М: Всі родичі козакові! Всі: Дівчат славних привітаєм. Всі: Слава! Слава! Слава вам! — І красивим, і кмітливим, Роботящим, Не лінивим, Винахідливим і грайливим. Всі: Слава! Слава! Слава вам! М: Добре, що про нас згадали І на батьківську землю позвали! Д: Годі по світах мотаться. Треба комп'ютером займаться. В: Так! Будем з цивілізованим світом у ногу йти. Всі І славу Україні нести! Ведучий_2 Надаємо слово журі. Журі оголошує результати І конкурсу Ведучий_1. Омпіа мєа меким порто. В перек¬ладі з латини: «Все своє ношу з собою». Інши¬ми словами: справжнє багатство людини — її інтелект. Оголошую наступний конкурс «ОРІЄНТУВАННЯ» (Звучить мелодія) Ведучий_2 Запрошуємо до нас по одному учасникові з команд (учасники виходять) За 1 хв ви маєте скласти пазли і здогадатися, що є на них. Ведучий_1 Поки учасники команд працюють, просимо вболівальникам допомогти своїм друзям. Загадки вболівальникам на користь команді дівчат (капітани вибирають): Я не нишпорю в коморах, Не ховаюся по норах. Ковзаю по столу трішки, Бо комп'ютерна я... (мишка) Промені і сонце-коло Намалюємо ми скоро. Творчий маю я характер, Бо графічний я... (редактор) Я магнітний бутерброд, Та мене не з'їсть ваш рот. Файли й папки — це дієта - Для магнітної... (дискети) Ведучий_2 Загадки вболівальникам на користь команді дівчат (капітани вибирають): А, Б, В, Г, Ґ і кома — Всім, мабуть, уже відома Така клавішна структура. Звісно ж це... (клавіатура) Я показую об'єкти, Фото-, відеопроекти. Я не плеєр, не мотор, А звичайний... (монітор) Якщо є складна робота, Мусить бути лиш охота, Бо зі мною буде тол к, Адже я — системний... (блок) (Учасники підходять до столиків і заповню¬ють макети клавіатур, потім віддають їх журі). Ведучий_1. Корисне і цікаве — на кожному кроці — Нестиме заряд позитивних емоцій, — Ще інтелект і пробудження думки, — А ще спільна праця і дружні стосунки. — Журі вже готове ого¬лосити результати ІІ конкурсу? Будь ласка! Журі оголошує результати II конкурсу Ведучий_2 Наступний КОНКУРС «ПОКАЗУХА» (звучить мелодія) Ведучий_1 Кожна команда виділяє артистич¬ного, кмітливого, винахідливого учасника, який має за допомогою міміки і жестів показа¬ти 3 елемент апаратної складової комп'ютера, а команда повинна здогадатися, про що йдеться. Пристрої учень обирає «всліпу», витягуючи з конверта. За від¬гаданий пристрій — 2 бали. Вміст конверта: 1. Клавіатура. 2. Монітор. 3. Принтер. 4. Колонки. 5. Джойстик. 6. Миша. 7. Сканер. 8. Навушники. 9. Мікрофон. 10. Відеокамера. 11. Диск. 12. Дискета. (Команди по черзі виконують завдання) Ведучий_2 Інформатика... ви тільки вслухай¬тесь в музику звуків! А слова які вагомі: ком¬п'ютер, модем, софт, ентер, едіт, вінчестер. Сло¬во — журі! (Журі оголошує результати IІІ конкурсу. Команди виходять за лаштунки) Ведучий_1 У кожній науці є місце для музики, для польоту уяви, фантазії, вияв¬лення таланту. Тож погляньмо на інфор¬матику трохи по-іншому. Заключний конкурс — «Музичний»! Так зване домашнє завдання. На сцені шикуються «Деражнянські ВІНТи». (Команда «Деражнянські ВІНТи» виявляє свої акторські здібності) Ведучий_2 МУЗИЧНИЙ КОНКУРС (ХЛОПЦІ) Виходить на сцену Великий з мобільним телефоном: В: Доброго дня вам! Бачите, яку класну я річ маю. Подарували деражнянські козача¬та. Так, поважають. Можу тепер все. Я — мобільний. Чути дзвінок. В: Так, так! Чую, чую! (до залу) Дівчата ніяк не вгамуються, хочуть нас переспівати — на музикальний конкурс викликають. Кого? Нас? Ха! Хочуть нас переспівати? А спробуйте (дає команду) Загальний збір!!! (Козацька похідна) (Усі виходять, стають півколом) І. Якби я був деражнянський соцький, багато б дечого зробив, коли б освоїв я комп'ютер... //. (перебиває) Якби я був деражнянський соцький, то вивчив би усі смайлики... ///. Якби я був деражнянський соцький, то не тільки натискав би Ctrl Alt Delete, а й заліз би у Інтернет. IV. А якби я... Виходить козачок і співає під мелодію Частушки. Якби я комп 'ютер знав, Бо у ньому — сила, В інтернеті б я гуляв, Не в класі сидів би! В моніторі виглядати Долю з інтернету — Це не те, що випускати В школі стінгазету! По web-сайтах я б гуляв Та подругу б виглядав, Електронну пошту б мав, Й на Канарах спочивав! Собі я водив би мишку, Жав клавіатуру, Не сидів би біля книжки, Псував фігуру. Дискети сучасні В дисковод вставляв би. Був би хлопцем класним, Щоб комп 'ютер знав! В: (обриває)Якби, якби... Розмріялися. Це на козаків не схоже. Козачок: А можна й мені, козачку XXI сто¬ліття спробувати? В: Ану ж бо! Козачок співає: Оп — па! Оп — па! Америка, Європа! Всі КОМПИ працюють в ритмі Українського хіп — хопа! В: Ну що, козаки вірні, скажете? Нас хочуть козачата посадити у калошу, а ми звикли з вітерцем! Д: Так, батьку! Перевіримо їх на міцність. М: Ми співаємо народну пісню, а ви, коза¬чата, підхватіть її по-сучасному! В: Починаймо! Старі козаки Служив козак у війську, Мав років двадцять три. Любив козак дівчину І з сиром пироги. Молоді козаки А я шла, шла, шла, пирожок нашла, села,поела, дальше пошла. Старі козаки Ти ж мене підманула, Ти ж мене підвела... Молоді козаки Тьі отказала мне два раза... Старі козаки Ой чий то кінь стоїть, Та біла гривонька... Молоді козаки Опять от меня сбежала Последняя злектричка. И я по шпалам, опять по шпалам Йду домой по привьічке. М: Нічого! Наша школа! В: Минуле тісно переплітається з сучасним. Наш вам наказ: «Нове вивчайте, в Інтернеті зависайте, але й свого минулого не забувайте. Бо, як казав наш Кобзар: Всі: Наша пісня, наша дума Не вмре, не загине. Он де, люди, наша слава. Слава України! З'являється маленьке козача. Козача: Візьміть і нас до себе! / козак: А ти звідки взявся? Мене, приміром, знайшли в капусті. // козак: А мене лелека приніс. Козача: А мене... А мене... батьки скачали з Інтернету. / козак: Ну що, козаки, шикуйсь (витягує лист і читає, при цьому дивлячись, то в лист, то на козаків під мелодію) Гей, ми, хлопці молодії, раз, два, три! Ми майбутнього надія, раз, два, три! Ні на що ми не зважаймо, Та комп'ютер добре знаймо. Раз, два, раз, два, раз, два, три. На екрані курсор скаче, раз, два, три! Базу даних він зазначить, раз, два, три! Нам всі коди поламати — Інформацію дістати. Раз, два, раз, два, раз, два, три. 1 козак: Ой козаки, козаки…, давайте краще заспіваєм по-учнівськи для нашої гімназії, нехай дівчата знають які ми співучі! Пісня “Остров невезения” (проіграш 1 хв.) Острів серед Деражні на Подолі є, Якщо тут навчаєтесь, значить вам везе—2 р. Острів серед Деражні на Подолі є. Там щасливих учнів роблять з дикунів, 2 Вчителі працюють на тижні аж 5 днів—2 р. Крокодил не ловиться, не росте кокос, 2 Вранці, як за правило, школярів привоз—2 р. На острові гімназія—це просто палац, І туди потрапити—щастя це для нас—2 р. 2 Ведучий_2 Так...а як виконали своє завдан¬ня « Деражнянські КЛАВи » ? Команда «Келегейські КЛАВи» представ¬ляє своє домашнє завдання. МУЗИЧНИЙ КОНКУРС (ДІВЧАТА) Виходить на сцену Клава Клава. Оскільки вас тут небагато, то мене можна почути, а ще краще побачити (сідає). до речі, хто не знає, може скачати про мене інформацію на сайті за адресою: туугуу.сеїеуеі.сіауа.сот.иа. Клава: Хіт-паради ввійшли в моду, Хіт-паради зараз скрізь. Нині маємо нагоду Піднести вам всім сюрприз. Ба! Експромт! Я Деражнянська Клава. Прошу любити й ша¬нувати. Наш незвичайний локальний (місцевий, так би мовити) Деражнянськкий хіт-парад відкри¬вають користувачі ПК. (Виходить дівчинка з табличкою «КОРИСТУВАЧІ ПК» і співає під мелодію Чистівки пісню). Якби я комп 'ютер знала, Непогано б заробляла, Зараз це престижно й модно В Україні ще й Торонто. А ще комп 'ютеру пророчать (Бо ж всі, напевно, цього хочуть), Щоб у майбутньому він став (І щоб його ще й кожен мав) Одним-єдиним і надійним Помічником для нас всіх вірним. А щоб ці мрії всі здійснити, Комп 'ютер нам потрібно вчити! Клава. Вас багато! А буде ще більше! На наступну сходинку Клавиного хіт-параду ступають. (Проходить дівчинка з табличкою «Хакери», за нею гурт типу крутих, обезбашених дівчат.) Хакери Ми бандито, знаменито, Розроблянто, прониканто оу-є! Ми зламанто, ограблянто, Убеганто, то и ето оу є! Залезанто в Інтернето І скачанто інформанто І складато в дипломаті. Ми транжиро мілйонно І плеванто, і плеванто на законо. /2 р. Клава. Ну й хекери! (Уся команда виходить на сцену, співає у вигляді хіп-хопу без мелодії) Новини про життя країн... Про це розкаже тільки він... Ось гороскоп, рецепти страв. Це спорт, хто де перемагав. Про випадки «зірок» щораз Хто інформує вас і нас? НАШ КОМ-П'Ю-ТЕР! Тепер комп'ютер є у нас... Чудово, кльово, просто клас! Панель задач, дискета, флеш, Адаптер, мікрофоні кеш. Порахувати все б не зміг А хто у цьому допоміг? НАШ КОМ-П'Ю-ТЕР! Ведучий_1. Прошу учасників гри вийти на сцену, а журі підготуавти результати 4 конкурсу! (Всі співають пісню) Гурченко: «Песенка о хорошем настроении» 1. Если Вы, нахмурясь, выйдете из дома, Если Вам не в радость наступивший день, Лучше позабудьте все свои невзгоды И пошире улыбайтесь всем, кому не лень. Вы отбросьте все сомнения Улыбайтесь всем вокруг И хорошее настроение К Вам придёт как лучший друг. 2. Если вас встречает на пороге школы Хмурые директор, завуч, педагог, Вы своей улыбкой с ними поделитесь Не идти же хмурым педагогам на урок. И улыбка, без сомнения Вдруг коснётся добрых глаз И хорошее настроение Не покинет больше вас 3. Если я случайно не готов к уроку Или при ответе пару схлопотал От моей улыбки будет мало проку Это я давным-давно, давным-давно понял. И улыбка, без сомнения Вдруг коснётся добрых глаз И хорошее настроение Не покинет больше вас Мы, к огромному сожалению Расстаёмся навсегда Умоляем Вас о прощении Улыбнитесь, господа! Ведучий_1. Слово журі. Команди виходять на сцену, журі оголошує результати ІV конкурсу Голова журі оголошує підсумкові результати змагання. Учитель інформатики. Шановні учасники гри! Шановні члени журі! Шановні присутні! Сьо¬годні ми з вами ще раз переконалися, що інфор¬матика — дивовижна наука, а ті, хто її вивчає і вміє працювати з комп'ютером, — особлива категорія людей. Часто кажуть у народі: Що посієш — те й пожнеш. Лиш озброївшись знаннями, Впевнено вперед підеш. Зустріч наших команд свідчить про те, що інформатику варто вивчати як хлопцям, так і дівчатам. Адже комп'ютер проник майже у всі сфери життя. Ми дякуємо командам за співпрацю у підготовці і проведенні гри. І хочемо їх нагородити грамотами і міні призами. Ведучі 1 Дівчата 1 Хлопці 3 - Дякую всім, до зустрічі! Звучить мелодія пісні попередньої


КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧМЕ ПЛАНУВАННЯ

№ уроку
Тема
Кіль­кість годин
Дата прове­дення уроку

2 клас

І семестр

1
Що вивчає предмет інформатика. Правила поведінки в кабінеті інформатики
1


Тема: Ознайомлення з комп'ютером
3


2
Ознайомлення з комп'ютером
1


3
Пристрої комп'ютера. Поняття «курсор». Ознайомлення з маніпулятором «миша»
1


4
Різні види курсорів. Клавіші керування курсором
1


Тема: Мова стрілок
5


5
«Угору», «униз», «ліворуч», «праворуч»
1


6
Ознайомлення з мовою стрілок
1


7
Керування виконавцями
1


8
Підготовка до контрольної роботи
1


9
Тематичне оцінювання
1


Тема: Множини
6


10
Ознайомлення з поняттям «множина»
1


11
Множини і підмножини
1


12
Спільна ознака
1


13
Операції з множинами
1


14
Підготовка до контрольної роботи
1


№ уроку
Тема
Кіль­кість годин
Дата прове­дення уроку

15
Тематичне оцінювання
1


Резервний час
2


16
Розв'язування задач
1


17
Розв'язування задач
1


II семестр

Повторення вивченого у І семестрі
2


18
Повторення вивченого у І семестрі
1


19
Повторення вивченого у І семестрі
1


Тема: Вступ до логіки
11


20
Вступ до логіки
1


21
Розв'язування логічних задач
1


22
ізв'язування логічних задач
1


23
Ознайомлення із запереченням
1


24
Розв'язування логічних задач
1


25
Розв'язування ребусів
1


26
Розв'язування ребусів
1


27
Розв'язування логічних задач
1


28
Розв'язування логічних задач
1


29
Підготовка до контрольної роботи
1


ЗО
Тематичне оцінювання
1


31
Підсумковий урок
1


Резервний час
3


32
Робота з прикладним програмним забезпеченням навчального характеру
1


33
Робота з прикладним програмним забезпеченням навчального характеру
1


34
Робота з прикладним програмним забезпеченням навчального характеру
1










№ уроку
Тема
Кіль­кість годин
Дата прове­дення уроку

З клас

І семестр

Тема: Повторення вивченого у 2 класі
3


1
Правила поведінки в кабінеті інформатики. Що вміє комп'ютер
1


2
Повторення. Пристрої комп'ютера
1


3
Повторення. Множина. Пошук «зайвого»
1


Тема: Поняття «Інформація». Види роботи з інформацією
7


4
Що таке інформація
1


5
Способи передавання й отримання інформації
1


6
Властивості інформації
1


7
Кодування інформації
1


8
Кодування інформації
1


9
Підготовка до контрольної роботи
1


10
Тематичне оцінювання
1


Тема: Обробка текстової інформації
6


11
Ознайомлення з поняттям «текстовий редактор»
1


12
Клавіатура
1


13
Основні прийоми введення і редагування тексту
1


14
Основні прийоми введення і редагування тексту
1


15
Підготовка до контрольної роботи
1


16
Тематичне оцінювання
1


Резервний час
1


17
Розв'язування задач
1


II семестр
Тема: Логіка й інформація
6

№ уроку
Тема
Кіль­кість годин
Дата прове­дення уроку
18
Логічні закінчення
1

19
Логіка та мова
1

20
Істинні та хибні висловлювання
1

21
Логіка й інформація
1

22
Підготовка до контрольної роботи
1

23
Тематичне оцінювання
1

Тема: Обробка графічної інформації
7

24
Ознайомлення   з   графічним  редактором «Раіпі»
1

25
Ознайомлення з інструментом «Лінія»
1

26
Ознайомлення з інструментом «Прямокутник», «Округлений прямокутник» і «Еліпс»
1

27
Інструмент «Крива»
1

28
Колір у графічному редакторі «Раті»
1

29
Підготовка до контрольної роботи
1

ЗО
Тематичне оцінювання
1

31
Підсумковий урок. Робота з прикладним про­грамним забезпеченням навчального харак­теру
1

Резервний час
3

32
Поняття «Симетрія»
1

33
Побудова симетричних фігур
1

34
Побудова симетричних фігур
1










№ уроку
Тема
Кіль­кість годин
Дата прове­дення уроку

4 клас

І семестр

Тема: Повторення вивченого у 3 класі
3


1
Повторення. Інформація
1


2
Повторення. Дії над інформацією. Властивості інформації. Кодування інформації
1


3
Повторення. Пристрої комп'ютера
1


Тема: Алгоритми й виконавці
11


4
Алгоритм
1


5
Ознайомлення зі способами запису алгоритмів
1


6
Основні алгоритмічні структури
1


7
Основні алгоритмічні структури
1


8
Складання алгоритмів. Запис алгоритмів різними способами
1


9
Складання алгоритмів. Запис алгоритмів різними способами
1


10
Запис алгоритмів мовою стрілок
1


11
Запис алгоритмів для виконавця «їжачок»
1


12
Складання алгоритмів для виконавця «їжачок»
1


13
Підготовка до контрольної роботи
1


14
Тематичне оцінювання
1


Резервний час
3


15
Поняття «Масив»
1


16
Робота з масивами
1


17
Робота з масивами
1


II семестр

Тема: Логіка та математика
5


18
Розв'язування логічних задач
1


19
Розв'язування логічних задач
1


20
Розв'язування логічних задач
1


21
Підготовка до контрольної роботи
1


22
Тематичне оцінювання
1


Тема: Обробка текстової інформації (продовження)
5


23
Повторення правил уведення й редагування текстової інформації
1


24
Основні прийоми введення й редагування тек­сту
1


25
Копіювання і перенесення фрагментів тексту
1


26
Підготовка до контрольної роботи
1


27
Тематичне оцінювання
1


Тема: Обробка графічної інформації (продовження)
4


28
Інструменти графічного редактора «Раіпі»
1


29
Робота з фрагментами малюнка
1


30
Дзеркальне відображення блоку малюнка щодо вертикалі й горизонталі. Обертання виділено­го блоку
1


31
Побудова орнаментів
1


32
Підсумковий урок
1


Резервний час



33
Побудова орнаментів. Використання інстру­мента «Масштаб»



34
Побудова орнаментів. Використання інстру-




мента «Масштаб»